fbpx
Szkoła Jazdy Ekspert - Wrocław
Kursy na prawo jazdy we Wrocławiu od 799 PLN.

Dzisiaj posiadanie prawa jazdy jest już właściwie standardem. Trudno bowiem funkcjonować nie mogąc przemieszczać się przy użyciu samochodu. Dlatego też, na kursach na prawo jazdy jest coraz więcej uczniów. Ponadto, co chwila powstaje nowa szkoła nauki jazdy. Jak wybrać tę najlepszą?

Renoma szkoły nauki jazdy

Na pewno bardzo ważne jest poznanie renomy danej szkoły. Bez trudu można dowiedzieć się, co kursanci sądzą o instruktorach z danej szkoły oraz o ogólnym funkcjonowaniu danej szkoły. Można popytać znajomych, którzy w niedalekiej przeszłości brali udział w kursie lub też poczytać opinie w internecie.

Czas realizacji kursu

Dla wielu osób ważne jest, aby kończyć kursy na prawo jazdy jak najszybciej. Dlatego też, decydują się oni na ekspresowe kursy na prawo jazdy. Czasami możliwa jest realizacja kursu nawet w 15 dni. Jeśli chce się realizować taki właśnie kurs, trzeba znaleźć szkołę nauki jazdy, która to umożliwia.

Warto jednak pamiętać, iż ekspresowe kursy na prawo jazdy są nieco ryzykowne. Trudno bowiem w tak krótkim czasie nauczyć się dobrze jeździć. Również przyswojenie teorii zwykle zabiera sporo czasu. Innymi słowy, ryzyko oblania egzaminu jest większe, jeśli realizuje się prawo jazdy w krótkim czasie.

Kurs przez weekend we Wrocławiu

Nie brakuje dzisiaj osób, które już dawno skończyły 18 lat, jednak dopiero teraz chcą realizować kurs na prawo jazdy. Często jednak maja pracę i rodzinę, przez co nie są w stanie umawiać się na naukę jazdy w tygodniu. Interesuje ich więc zwykle szkoła nauki jazdy która realizuje kursy weekendowe. W takim przypadku zarówno nauka teorii jak i praktyki odbywa się tylko w weekendy.

Czym się jeździ podczas kursu?

Niewątpliwie, bardzo ważne jest również ,jakimi samochodami dysponuje dana szkoła nauki jazdy. Rzecz w tym, aby był to auta, na których będzie się zdawało egzamin. Każdy samochód ma bowiem swoją własną specyfikę. Lepiej więc uczyć się jeździć autem, którym będzie się jechało na egzaminie. Zwyczajnie ułatwi to jego zdanie już za pierwszym podejściem.

Przygotowanie do egzaminu na prawo jazdy ma największe znaczenie dla tego, czy się go zda. Dlatego też, trzeba przyłożyć się do nauki, zarówno teoretycznej jak i praktycznej. Potrzebna będzie do tego z pewnością dobra szkołą nauki jazdy.

Szkoła przestrzegająca zasad

Wydaje się, że konieczne jest zapisanie się do szkoły, która organizuje kursy na prawo jazdy zgodnie z przepisami. Chodzi o to, że niektóre szkoły skracają liczbę godzin kursu lub też pomijają pewne informacje, twierdząc, że są one nieistotne. Wszystko to robi się po to, aby zaoszczędzić czas i pieniądze. Niestety, są to objawy tego, że dana szkoła nauki jazdy jest bardzo nieprofesjonalna. Z pewnością, na organizowanych przez nią kursach na prawo jazdy nie sposób nauczyć się dobrze jeździć.

Wymogi względem kursów na prawo jazdy

Warto przedstawić, jakie są najważniejsze przepisy odnośnie kursów na prawo jazdy. Po pierwsze, obowiązkowa jest część teoretyczna. Polega ona na przekazaniu kursantom wiedzy teoretycznej odnośnie zasad panujących na drodze. Co więcej, organizator kursu ma również obowiązek zapewnić kursantowi udział w kursie pierwszej pomocy. Wszystko to powinno trwać w sumie 30 godzin lekcyjnych.

Ponadto, prawo określa również, ile godzin trzeba przejeździć samochodem podczas kursu. Wedle prawodawcy jest to 30 godzin, jednak tym razem pełnych. Wlicza się w to zarówno czas spędzony na palcu manewrowym jak i na drodze.

Jazda z instruktorem

Bardzo ważne jest, aby uczęszczać na kurs, który prowadzi odpowiednio wyszkolony instruktor. Dlatego też, warto wcześniej sprawdzić, jakich instruktorów zatrudnia dana szkoła nauki jazdy. Instruktor powinien potrafić wytłumaczyć początkującemu kierowcy wszystkie najbardziej podstawowe kwestie. Zaczyna się zwykle od tego, jak przygotować auto do ruszenia. Następnie kursant uczy się odpala samochód oraz ruszać. Niektórzy już to potrafią, wtedy można pominąć te pierwsze etapy. W takiej sytuacji zwykle o wiele szybciej wyjeżdża się na ulicę, jednak rzadko kiedy ma to miejsce już podczas pierwszego spotkania kursanta z instruktorem.