fbpx
Szkoła Jazdy Ekspert - Wrocław
Kursy na prawo jazdy we Wrocławiu od 799 PLN.

Każda osoba, która chce uzyskać prawo jazdy, przed podejściem do egzaminu musi przejść taki sam kurs. Składa się on z dwóch części i prowadzony jest przez specjalne ośrodki posiadające do tego uprawnienia. Co warto wiedzieć o kursach na prawo jazdy?

Na początek teoria

Zwykle kursanci są bardzo niecierpliwi i chcą już jak najszybciej wsiąść do samochodu i zacząć jeździć. Jednakże, nie jest to możliwe tak od razu. Trzeba mieć bowiem odpowiednią wiedzę, ażeby móc kierować samochodem. Przede wszystkim oczywiście, przyszły kierowca poznaje przepisy ruchu drogowego. Ponadto, kursy na prawo jazdy mają za zadanie uczyć odpowiednich zachowań w poszczególnych sytuacjach na drodze. Ponadto, kursant powinien także nauczyć się udzielać pierwszej pomocy.

Etap praktyczny

Instruktor po zakończeniu części teoretycznej powinien sprawdzić wiedzę kursanta. Dobra szkoła nauki jazdy nie dopuszcza do samochodu człowieka, który nie posiada wiedzy teoretycznej na temat jazdy autem. Jeśli jednak kursant jest już odpowiednio przygotowany, spotyka się z instruktorem na placu manewrowym.

Zwykle na początku instruktor przepytuje kursanta odnośnie tego, co tamten wie o samochodzie. Chodzi o znajomość jego budowy, lokalizacji poszczególnych podzespołów, jak również o wiedzę odnośnie odpalania i prowadzenia auta. Jeśli instruktor pozna wiedzę kursanta, wie od czego zacząć naukę.

Niezależnie od tego, jaka jest wiedza kursanta, na początku musi on jeździć po placu. Jednakże, instruktor nie musi przykładać się do tłumaczenia jak odpalać auto, czy też wskazywać jak włączyć światła, jeśli kursant wykaże się w tych kwestiach wiedzą.

Wyjazd na drogę

Wydaje się, że częścią etapu praktycznego, na którą czekają wszyscy kursanci, jest wyjazd na drogę. Zwykle pierwszy wyjazd daje wiele radości. Instruktor zezwala wyjechać z placu wtedy, gdy ma przekonanie, iż kursant potrafi już odpowiednio dobrze wykonywać poszczególne manewry. Niemniej jednak, pierwsza jazda zwykle nie jest zbyt sprawna, gdyż aby stać się dobrym kierowcom, trzeba nabrać doświadczenia.