fbpx
Szkoła Jazdy Ekspert - Wrocław
Kursy na prawo jazdy we Wrocławiu od 799 PLN.

Za powodzenie na egzaminie na prawo jazdy odpowiada z pewnością wiele czynników. Które z nich są najważniejsze? Co zrobić, aby mieć pewność, że zrobiło się wszystko co było możliwe, by dobrze przygotować się do egzaminu?

Wybór szkoły nauki jazdy

Bez wątpienia, bardzo ważne jest to, którą szkołę nauki jazdy się wybierze. Pozornie wydaje się bowiem, że kursy na prawo jazdy są wszędzie takie same. W rzeczywistości jednak bywa z tym różnie. Są oczywiście takie szkoły, w których wykwalifikowani instruktorzy realizują kursy na prawo jazdy w sposób absolutnie fachowy. Nie brakuje niestety również takich, w których kompetencje instruktorów pozostawiają wiele do życzenia, a kursy są prowadzone niechlujnie. Niemniej jednak, nie tylko szkoła nauki jazdy decyduje o tym, czy dany kursant zda egzamin.

Przyswojenie wiedzy teoretycznej

Niektórzy kursanci zdają się nieco lekceważyć część teoretyczną egzaminu na prawo jazdy. Nie przykładają się do nauki, gdyż wydaje im się, że teorii po prostu nie da się nie zdać. Niestety, niektórzy oblewają również tę część egzaminu. Wydaje się, że szkoda wydawać pieniądze na egzamin, podczas którego nie będzie się nawet miało szansy sprawdzenia swoich umiejętności na drodze. Oczywiście, po części odpowiedzialność za przyswojenie teorii leży po stronie szkoły nauki jazdy. Niemniej jednak, przede wszystkim kursant jest odpowiedzialny za to, czy przyswoił przedstawioną mu wiedzę czy też nie. Szkoła jazdy Ekspert dba aby każdy kursant kończył kurs z odpowiednim poziomem wiedzy.

Przygotowanie do części praktycznej

Co prawda część kursantów oblewa teorię, jednak jest to mniejszość. Najwięcej oblewających nie daje sobie rady z częścią praktyczną. Dlatego też, trzeba się do niej bardzo dobrze przygotować. Przede wszystkim służy temu 30 godzin spędzonych za kółkiem w towarzystwie instruktora. Niemniej jednak, czasami 30 godzin to za mało. Kursant sam powinien sobie odpowiedzieć na pytanie, czy jest już gotowy do egzaminu. Jeśli stwierdzi, że jego jazda jeszcze nie jest wystarczająco pewna, powinien dopłacić za dodatkowe 10 czy 15 godzin jazdy. Jest to bardziej opłacalne niż powtarzanie egzaminu.