fbpx
Szkoła Jazdy Ekspert - Wrocław
Kursy na prawo jazdy we Wrocławiu od 799 PLN.

Praktycznie każdy młody człowiek chce mieć dzisiaj prawo jazdy. Również wielu starszych ludzi, którzy w przeszłości tego nie zrobili, zapisuje się dzisiaj na kursy na prawo jazdy. Na czym one konkretnie polegają? Co zrobić by po kursie mieć pewność, że jest się dobrze przygotowanym do egzaminu?

Kursy na prawo jazdy krok po kroku

Zawsze kurs rozpoczyna się od lekcji teoretycznych. Kursant nie może być dopuszczony do jazdy, dopóki nie przejdzie szkolenia teoretycznego. Szkoła nauki jazdy Ekspert organizuje więc lekcje. Wymogiem jest przeprowadzenie 30 godzin lekcyjnych. Warto w tym miejscu zauważyć, że lekcje teoretyczne mogą odbywać się w różnych formach. Najczęściej są to spotkania z instruktorem, który przekazuje kursantom odpowiednią wiedzę. W ramach zajęć teoretycznych kursant uczy się zachowań na drodze oraz nabywa wiedzę odnośnie przepisów ruchu drogowego. Co więcej, bierze on również udział w kursie pierwszej pomocy.

Kiedy zostanie zrealizowanych 30 godzin lekcyjnych kursu przychodzi czas na drugą jego część. Jest to część praktyczna, która rozpoczyna się na placu manewrowym. Kursant na wstępie sprawdza praktyczne umiejętności kursanta. Zdarza się, że kursanci wiedzą już jak odpalić auto oraz jak ruszyć. Wiedzą również w jaki sposób zapala się światła w samochodzie czy włącza wycieraczki. Niektórzy jednak są zupełnie zdezorientowani i muszą się dopiero wszystkiego uczyć. Tak czy inaczej, kiedy kursant posiada już odpowiednie umiejętności, którymi wykaże się na placu manewrowym, wraz z instruktorem wyjeżdża na ulice. W sumie całość części praktycznej powinna trwać 30 pełnych godzin.

Wybór właściwej szkoły nauki jazdy

Żeby mieć pewność, że jest się dobrze przygotowanym do egzaminu, trzeba wybrać dobrą szkołę przeprowadzającą kursy na prawo jazdy. Profesjonalna szkoła nauki jazdy to taka, która przeprowadza kursy w pełnym wymiarze godzin i nie dopuszcza się nadużyć. Ponadto, powinna także umożliwiać kursantom wykupienie dodatkowych godzin jazdy z instruktorem.