fbpx
Szkoła Jazdy Ekspert - Wrocław
Kursy na prawo jazdy we Wrocławiu od 799 PLN.

PRAWO JAZDY NA MOTOR

 

KATEGORIA A – YAMAHA XJ6N

KATEGORIA A1 – YAMAHA YBR 125

KURSY OD 799 PLN – ZDAWALNOŚĆ KAT.A – 80%


Czołówka wśród największych szkół nauki jazdy we Wrocławiu.

Osoby które nie posiadają profilu kandydata na kierowce, zapraszamy w każdy WTOREK godz. 17 lub PIĄTEK o godz. 17.00 lub od poniedziałku do piątku w godz 12-17.30 na spotkanie organizacyjne na którym zrobicie:

  • specjalistyczne badania lekarskie
  • otrzymacie materiały szkoleniowe które obowiązują od 19.01.2022,
  • uiścicie opłatę za kurs oraz uzgodnicie sposób utworzenie profilu kandydata na kierowce.

Osoby przed 18-tym rokiem życia pisemna zgoda rodziców lub opiekuna oraz zdjęcie 3,5/4/5 cm kolorowe.

Istnieje również możliwość zapisania się na kurs od pon do piątku w godz 12-17.30 oraz uzyskanie wszystkich informacji potrzebnych do uzyskania profilu.

Osoby posiadające profil zapraszamy na rozpoczęcie kursu bez konieczności uczsetnictwa w spotkaniu organizacyjnym.

KURSY TYGODNIOWY, KURSY WEEKENDOWE
KURSY 30 DNIOWE, KURSY 15 DNIOWE

Posiadamy w szkole nowe motocykle na kat A (YAMAHA XJ6N) oraz kat A1 Yamahę YBR-125.Więc gwarantujemy Ci sprzęt, który będzie sprawny. Motocykl prowadzi się identycznie do sprzętu jaki znajdziecie na egzaminie. To zdecydowanie zwiększa prawdopodobieństwo zdania egzaminu.

Obecnie odsetek tych zdanych to ponad 80% jednak statystyki wypadków z udziałem motycyklistów są porażające. U nas od Ciebie zależy czy chcesz tylko zdać egzamin czy wyjść nieco poza schemat i po prostu nauczyć się jeździć. Korzystamy z rad najlepszych… takich jak Tomasz Kulik.

Osoby z wieloletnim doświadczeniem jazdy samochodem przyznają, że jazda motocyklem to zupełnie coś innego. Oczywiście przydają się odruchy wyszkolone przy jeździe samochodem… ocena odległości, nawierzchni czy ogólnie sytuacji. Jednak znajomość takich pojęć jak przeciwskęt to absolutna podstawa, która nie występuje przy używaniu samochodu.

Przy motocyklach brak poznania pojęcia przeciwskrętu kończy się w wielu przypadkach wypadnięciem na łuku nawet przy względnie niewielkiej prędkości. W wielu szkołach nie dostaniecie takich informacji:


POSIADAMY IDENTYCZNE MOTOCYKLE JAK NA EGZAMINIE WORD KAT A,A1,A2,AM


Kategoria prawa jazdy AM – 599 PLN PROMOCJA

Zastępuje kartę motorowerową i uprawnia do prowadzenia motorowerów i czterokołowców lekkich (np. niewielkich quadów, których masa nie przekracza 330 kg, a prędkość maksymalna to 45 km/h) o pojemności nie przekraczającej 50 cm3. O to uprawnienie młodzi kierowcy będą mogli się ubiegać po ukończeniu 14 roku życia. Osoby, które ukończyły 14 lat i posiadają kartę motorowerową odpłatnie mogą ją wymienić na prawo jazdy AM bez konieczności zdawania egzaminu.

Wedle ustawy z dnia 5 stycznia 2011, osoby które przed wejściem przepisów w życie ukończyły 18 lat, są uprawnione do poruszania się motorowerem.


Kategoria prawa jazdy A1799 PLN PROMOCJA

Uprawnia do prowadzenia jednośladów o pojemności do 125 cm3 i mocy nie przekraczającej 11 kW (15 KM). Aby zdobyć to uprawnienie, należy mieć ukończone 16 lat.


Kategoria prawa jazdy A2  – 2999 PLN PROMOCJA

Największa nowość. Prawo jazdy tej kategorii uprawniało będzie motocyklistę do prowadzenia jednośladu 35 kW (47,5 KM) np. Kawasaki Ninja 300, Hondy NC700, Yamahy MT-03, Yamahy XT660 czy Suzuki GS500. Rzecz jasna wprowadzenie tej kategorii ma zapobiec wsiadaniu młodzieży na mocne motocykle.

Do uzyskania tej kategorii prawa jazdy wymagane jest ukończenie 18 lat.


Kategoria prawa jazdy A  –  2999 PLN PROMOCJA

Bez zmian pozostaje zakres pojemności (można prowadzić wszystkie motocykle). Zmienia się jednak wiek potrzebny do uzyskania tej kategorii. Motocyklista może ubiegać się o dokument od 20 roku życia pod warunkiem, że od 2 lat jest posiadaczem kategorii A2. Jeśli ubiegający się nie posiada prawa jazdy kategorii A2, musi mieć ukończone 24 lata.

Ważne: Prawo jazdy AM, A1, A2 oraz A będą wydawane na okres 15 lat. Okres ten może zostać skrócony biorąc pod uwagę orzeczenie lekarskie. Po upływie tego czasu ważność traci jedynie dokument, nie zdobyte uprawnienia.

Ważne: Kierowca, który posiada prawo jazdy kat. B jest uprawniony do poruszania się pojazdami określonymi w kategorii AM. Innymi słowy, posiadając prawo jazdy na samochód, można się poruszać motorowerami.


KOLEJNE KURSY NA PRAWO JAZDY

Kolejne kursy nauki jazdy dla osób z profilem oraz spotkania organizacyjne dla osób ubiegających się o profil kandydata na kierowce:KAT B,A,A1

Osoby posiadające profil zapraszamy na rozpoczęcie kursu bez konieczności uczestnictwa w spotkaniu organizacyjnym.

KURS DLA OSÓB POSIADAJĄCYCH PROFIL PKK          SPOTKANIE ORGANIZACYJNE W SPRAWIE UZYSKANIA PROFILU PKK, BADANIA LEKARSKIE
KURS TYGODNIOWY, KURS WEEKENDOWY OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU W GODZ. 12-17.30
OZPOCZĘCIE KURSU TYGODNIOWEGO WTOREK GODZ. 17.30
ROZPOCZĘCIE KURSU WEEKENDOWGO PIĄTEK GODZ. 17.30