fbpx
Szkoła Jazdy Ekspert - Wrocław
Kursy na prawo jazdy we Wrocławiu od 799 PLN.

Dla jednych zdanie egzaminu na prawo jazdy to zwyczajna formalność. Dla innych natomiast, jest to nie lada wyzwanie. Jedni i drudzy muszą przejść przez kursy na prawo jazdy, aby móc podejść do egzaminu. Jak wyglądają zajęcia organizowane w ramach kursów? Czy w każdej szkole nauki jazdy są przeprowadzane w dokładnie ten sam sposób?

Zajęcia teoretyczna

Oczywiście w ramach kursów na prawo jazdy konieczne jest organizowanie zajęć teoretycznych. W ich trakcie kursanci dowiadują się jakie przepisy drogowe obowiązują w Polsce. Ponadto, zwykle także nabywają na tym etapie nieco praktycznej wiedzy odnośnie bardziej konkretnych sytuacji na drodze. Uczą się, jak powinni się zachowywać w różnych okolicznościach.

Nabywanie umiejętności

Wiedza teoretyczna nie jest rzecz jasna wystarczająca, aby móc bezpiecznie jeździć po drogach. Dlatego też, kursy na prawo jazdy obejmują również część czysto praktyczną. Niemniej jednak, nie od razu kursant może liczyć na przejażdżkę po ulicach miasta. Musi najpierw udowodnić, że panuje nad samochodem i wie jak go prowadzić. Dlatego też, pierwsze godziny szkolenia przeważnie trzeba spędzić na placu. Nie ma określonego czasu, w którym kursant wyjeżdża na drogę. Decyzję podejmuje szkołą nauki jazdy, a konkretnie instruktor pracujący z danym kursantem.

Poziom nauczania w poszczególnych szkołach

Oczywiście, nie każda szkoła nauki jazdy prezentuje taki sam poziom nauczania. Warto więc sprawdzić rankingi szkół oraz opinie na ich temat przed wybraniem którejś z nich. Ważne jest, aby pracować z doświadczonym instruktorem, który aktywnie przykłada się do wyszkolenia kierowcy. Chodzi o to, aby nie tylko przejechał z nim 30 godzin po ulicach Wrocławia, ale również w międzyczasie uczył go, jak postępować w różnych sytuacjach.

Kiedy podejść do egzaminu?

Do państwowego egzaminu podejść można po zrealizowaniu 30 godzin lekcyjnych zajęć teoretycznych oraz po przejechaniu 30 pełnowymiarowych godzin. Jednakże, nie oznacza to, że trzeba wtedy zdawać egzamin. Można zdecydować się na dodatkowe godziny spędzone za kółkiem, które są jednak płatne.